Yükleniyor
SON DAKİKA HABERLERİ

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 43 Personel Alacak

PERSONEL ALIMI: Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 43 Sürekli İşçi Alıyor
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 43 Personel Alacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 'nden yapılan 2 ayrı açıklamada 43 ve 11 adet olmak üzere toplam 54 daimi işçi alımı yapılacağı açıklandı.

Son başvuru tarihi 14 Nisan 2017

Kuruluşumuzun daimi işçi statüsündeki personel alımına dair ilan, Türkiye İş Kurumu internet sitesi KAMU AÇIK İŞ İLANLARI kısmında TÜRKİYE geneli olarak açılmış bulunmamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımları 9 Ağustos 2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA İŞÇİ ALINMASINDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK dahilinde yapılacaktır. Durumu uygun adaylar İşkur merkezlerine vetya İşkur sitesinden başvurularını yapabilir.

 

Mersin ilinde istihdam edilmek üzere Deniz Trafik Oparatörü ünvanında 37 personel alınacaktır. Başvuru sahiplerinin Denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarından birinden mezun olması gerekmektedir. Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak yapılacaktır) sonucunda işe yerleştirilmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır.

 

Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır. Başvuran adaylardan, işe girmeye hak kazanan adaylar hakkında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu gelmesi halinde iş başı yaptırılacaktır.

 

ARANILAN NİTELİKLER VE ŞARTLAR :

1) Genel Müdürlüğümüze bağlı Mersin Gemi Trafik Hizmetleri Operasyon Amirliği bünyesinde ihtiyaç duyulan sayıda aşağıda belirtilen nitelik ve şartlarda istihdam yapılacaktır.

2) Adaylarda aranan şartlar;

a) Geçerliliği devam eden en az uzakyol 1 inci zabit yeterliliğine sahip olmak.

b) Uzakyol 1 inci zabit olarak en az bir yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak.

c) Kuruluşça yapılacak olan mülakat sınavına kadar, KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı), ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı) ve YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) sınavlarının en az birisinden en az 60 veya TOEFL (Test of English As a Foreign Language)’dan en az 72 (iBT) veya GASM tarafından düzenlenen Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 75 almak.

d) Mesleği ile ilgili masrafları kuruluşça karşılanacak yurt içi ve yurt dışı eğitimlere katılacağına, süresi kuruluşça belirlenen asgari 2 yıl çalışma süresine uyacağına, asgari çalışma süresine uymadan istifa, cezai nedenle iş akdi fesh nedenleriyle kuruluştan ayrılması durumunda eğitim masraflarının kanuni faizi ile kendisinden tahsil edileceğine dair “Taahhütname” ve/veya “Yurt Dışına Gönderilen Kamu Personeli ve Yurt İçinde Eğitime Tabi Tutulacak Personeline Mahsus Yüklenme Senedi ve Muteber İmzalı Kefalet Senedini” noter huzurunda imzalamak.

e) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekliye ayrılmış olmamak.

3) Bu kapsamda işe alınacak aday, Deniz Trafik Operatörü adayı olarak işe başlatılır.

4) Deniz Trafik Operatörü adayı olarak göreve başlatılacak personelden, Gemi Trafik Hizmetleri Sistemlerinin Kurulmasına ve İşletilmesine İlişkin Yönetmelik uyarınca belirlenmiş olan görev başı eğitimini, görev alacağı hizmet bölgesindeki gemi trafik hizmetlerinde başarıyla bitiremeyenlerin iş sözleşmeleri 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca fesih olunur.

 

- Mersin ili Sistem Mühendisi 2 kişi. Üniversitelerin Bilgisayar, Elektronik, Elektrik-Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin birinden lisans düzeyinde mezun olmak.

- Mersin ili Donanım Mühendisi 2 kişi. Üniversitelerin, Mekatronik, Elektronik, Elektrik-Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin birinden lisans düzeyinde mezun olmak. A

- İstanbul ili Büro Personeli (Memur) 1 kişi. Üniversitelerin İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak.

- İstanbul ili  Büro Personeli (Memur) 1 kişi. Üniversitelerin Sigortacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak.

- Mersin ili Elektrik Teknisyeni 3 kişi. Ortaöğretim kurumlarının Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrik Elektronik Teknolojisi, Elektrik Tesisatları ve Pano Montürlüğü, Yüksek Gerilim Sistemleri, Endüstriyel Bakım Onarım bölümlerinden birinden mezun olmak.

- Mersin ili Elektronik Teknisyeni 3 kişi. Ortaöğretim kurumlarının Elektronik, Elektrik-Elektronik, ElektrikElektronik Teknolojisi bölümlerinden birinden mezun olmak.

- Mersin ili Bilgisayar Teknisyeni 3 kişi. Ortaöğretim kurumlarının Bilgisayar programcılığı/web tasarım, bilgi işlem, bilgisayar, bilgisayar donanım, bilgisayar programcılığı, bilgisayar yazılım, bilişim teknolojileri alanı ağ işletmenliği,bilişim teknolojisi bölümlerinin birinden mezun olmak.

- Mersin ili Şoför 2 kişi. Lise ve dengi okul mezunu olmak. 

Bu haber eklenmiş ve 3053 kez görüntülenmiştir.
ETİKETLER: Personel AlımıKıyı Emniyeti Genel MüdürlüğüDaimi işçi
Haber Ötesi:
Diğer PERSONEL ALIMI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Dolar
DOLAR
5.7117 TL 5.6889 TL
Euro
EURO
6.4041 TL 6.3785 TL
Ay durumu
ANKARA
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Hava durumu
Takımlar O G B M Av P
1 0 0 0 0 0 0
2 Antalyaspor 0 0 0 0 0 0
3 Beşiktaş 0 0 0 0 0 0
4 Ç. Rizespor 0 0 0 0 0 0
5 Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0
6 Galatasaray 0 0 0 0 0 0
7 0 0 0 0 0 0
8 Gençlerbirliği 0 0 0 0 0 0
9 Göztepe 0 0 0 0 0 0
10 0 0 0 0 0 0
11 Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0
12 0 0 0 0 0 0
13 Başakşehir 0 0 0 0 0 0
14 0 0 0 0 0 0
15 0 0 0 0 0 0
16 Trabzonspor 0 0 0 0 0 0
17 0 0 0 0 0 0
18 0 0 0 0 0 0
Haber Ötesi
GÜNCEL
Referandum Anketleri
Personel Alımı
Fetö Operasyonları
Referandum Haberleri
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
Beşiktaş
Trabzonspor
SİYASET
Recep Tayyip Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Binali Yıldırım
SİYASİ PARTİLER
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
DÜNYA
Hollanda Krizi Haberleri
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş